7 neobvyklých potravin, které mohou obsahovat lepek

Lepek, látka, které se celiakům musí vyhýbat, se může vyskytovat v potravinách, které jste si nikdy nepředstavovali. A pokud vaše strava omezuje spotřebu lepku, dejte si pozor na konzumaci následujících potravin:

  1. Shoyu
    Možná si myslíte, že koření je vyrobeno pouze ze sóji, ale mnoho sójových omáček má ve směsi pšenici. Dnes řada značek nabízí bezlepkové odrůdy, proto si před nákupem zkontrolujte, zda je zkontrolujete.
  2. Párky v rohlíku
    Ten chléb má lepek, jak víte. Ale co klobása? V závislosti na značce mohou některé uzeniny obsahovat lepek. Nezapomeňte si tedy štítky přečíst vždy.
  3. Okurky
    Sladový ocet, který je součástí moření a moření některých značek mořských plodů, také obsahuje lepek.
  4. Lékořice

    Bonbóny ze sladké drůbeže mají často pšeničnou mouku jako jednu z prvních přísad na seznamu, ačkoli řada značek má nyní bezlepkovou možnost.

  5. Vegetariánské hamburgery

    Některé vegetariánské hamburgery obsahují lepek z pšeničné mouky. K tomu také dochází u jiných veganských produktů, které simulují maso.

  6. Salátový dresing
    Některé salátové dresinky obsahují nějaké zahušťovadlo a řada z nich obsahuje lepek. Látka je přítomna v? Modifikovaném škrobu? popsané na obalu produktu.
  7. Bramborové lupínky
    Tento typ produktu obvykle obsahuje zpracované aromatické látky, které obsahují pšenici, ječmen nebo žito. Ve jménu vašeho zdraví si před konzumací vysoké dávky lepku zkontrolujte štítek.

Přes Huffington Post

    Přečtěte si také: Co je to celiakie? (Nesnášenlivost lepku)

Is Gluten that bad for your health? | The Science (Listopad 2022)


  • 1,230